New York trochu inak

Turisti hovoria, že žiadny výlet do New Yorku nie je kompletný, ak nenavštívite Central Park. Tento krásny, relaxačný a  jedinečný park plný prvotriednych lokalít, je jedným z najznámejších zelených plôch na svete. Central Park v New Yorku sa môže pochváliť širokou škálou miest pre odpočinok i cvičenie. V tejto oáze New Yorku možno za každým rohom vidieť niečo zaujímavé, či už je to Bethesda fontána, Loeb lodenice, Onassisova nádrž, zimné záhrady, Shakespearova Záhrada, Bow Bridge, zámku Belvedere alebo Central Park Zoo.

 

Návšteva všetkých turistických atrakcií, ktoré poskytuje je, ľahko prístupná i na bicykli. V parku sú vybudované cyklotrasy a cesty pre automobily tu uzatvárajú v pracovné dni ráno od 10,00 do 15,00 hod a počas víkendov už od 7,00 na celý deň. Tým sa stávajú bezpečnými pre cyklistov a dávajú záruku pokojného zážitku pre celú rodinu. No nielen Central Park môžete vidieť zo sedla bicykla. Cyklotrasy sú aj po celom obvode Manhattanu, ba i cez Brooklyn Bridge - najväčší visutý most na svete. Z mosta je krásny výhľad na Sochu Slobody, rieku Hudson i úžasnú panorámu dolného Manhattanu.

 

Požičovne majú všetky druhy bicyklov, od obyčajných, cez horské, cestné, detské, dvojosobné až po štvorkolky. Samozrejmosťou k tomu sú cyklistické prilby i detské sedačky, no ponúkajú tiež ďalšie služby. Napríklad svoj výlet na bicykli môžete kombinovať s plavbou na lodi alebo si urobiť nočnú prehliadku New Yorku, prípadne môžete požiadať o sprievodcu. Tak si bezpečne prezriete rôzne historické štvrte Brooklynu a Manhattanu. Firma Bike and Roll poskytuje opravdu výborné služby s výnimočnými zážitkami pre každého klienta. Ich 11 prevádzok v New Yorku má v  ponuke viac ako 30 nádherných  a zábavných vychádzok na bicykli, ktoré sú zdravé a najmä ekologické.